Biz kimiz?

Dünya Hukuk ve Danışmanlık Bürosu 2004 yılında Avukat Nahit Gürhan Aydın tarafından kuruldu. Merkezi Ankara’da bulunmakta olan Dünya Hukuk, İş Hukuku ve Arabuluculuk alanında faaliyet göstermektedir.

Dünya Hukuk ve Danışmanlık avukatları tüm çalışmalarını büyük bir titizlik içerisinde; hak, adalet ve kanun çerçevesinde yürütür. Bu ilkelere riayet edemeyeceğini düşündüğü tüm talepleri reddeder. Hakkın ve adaletin yerine getirilmesi amacı ile gereken tüm hukuki tedbirleri alır ve işlemleri yapar.

Kurucu Hakkında

1981 Karabük doğumlu olan Av. Nahit Gürhan Aydın, 1999-2003 yılları arasında, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hukuk lisans eğitimini tamamladı. 2004 yılında Ankara’da Avukatlığa başladı. “Türk İş Hukukunda Asıl İşveren-Alt İşveren İlişkisi” isimli yüksek lisans tezi ile Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında Yüksek Lisans derecesini aldı. 2019 yılında Arabulucu unvanını, 2020 yılında ise “İş Hukukunda Uzman Arabulucu” unvanını aldı. 2022 yılı itibari ile Ankara Bilirkişi Bölge Listesi’ne kayıtlı İş Mevzuatından Kaynaklı Nitelikli Hesaplamalar Bilirkişisi olarak görev yapmaya başladı. Av. Aydın, halen Ankara’da faaliyet gösteren Dünya Hukuk ve Danışmanlık Bürosunun yöneticisi olarak çalışmaya devam etmektedir. Av. Aydın, genellikle İş Hukuku alanında çalışmakta olup, işçi-işveren davalarında Avukatlık, Arabuluculuk ve İş Hukuku davalarında bilirkişilik görevlerini birlikte yürütmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Vizyon ve Misyonumuz

Vizyonumuz; iş hukuku ve arabuluculuk alanlarında hizmet veren kurumsal bir hukuk ve danışmanlık bürosu olmaktır.

Misyonumuz, mesleki yeniliklere ayak uydurarak hizmet kalitemizi en üst seviyede tutmak, güvenilirlik ve dürüstlük ilkelerine bağlı kalarak müvekkillerimizi kanun önünde en iyi şekilde temsil etmektir.

İlke ve Değerlerimiz

Ahde Vefa

Erişilebilirlik

Fayda/Maliyet

Çözüm Odaklılık

Önleyicilik

Bütüncülük

Hesap Verebilirlik

Gerçekçilik

Vicdan

Şeffaflık